Trivia Oyun Botu İndir
TriviaBot Socket Oyun Botu

Trivia Oyun Botu İndir

TriviaBot v6.0 Socket Oyun Botu. IRC Socket Oyun Botu İndir. Sitene Keyif Kat. Trivia Oyun Botu İndir.

Puanlama Detayları

TriviaBot v6.0 Socket Oyun Botu. IRC Socket Oyun Botu İndir. Sitene Keyif Kat. Trivia Oyun Botu İndir.

  • Ortalama Puan0.0

IRC Socket Oyun Botları Arasında Trivia Bot Socket Oyun Botu İle Sitenize Daha Yenilikler Katabilirsiniz.
Arayıp Bulamadığınız Eski irc socket botlar serisini sitemiz üzerinde bulabilirsiniz.

Bu Versiyondaki Yeniliklerin bazıları şunlardır:

1) En büyük yenilik Botun kullanımında size kolaylık sağlayacak yeni menülerin eklenmesi olmuştur. Bu menüler şöyledir:

a) Toolbar menüsü : Bu menü ile Genel ayarlara ve Yardım menüsüne daha kolay ulaşabileceksiniz. Her zaman bu menu gözönünde olduğu için, botun ayarlarına ulaşımını kolaylıkla yapabileceksiniz…

b) Kanal menüsü: Botun oynandığı kanalda otomatik olarak çıkacak bir menü oluşturuldu. Bu menüyle Kolaylıkla Oyunu başlatabilecek, Oyunu durdurabileceksiniz. Eğer yetkiniz varsa Chanservden op olabileceksiniz.

2) Diğer büyük yenilik Mirc.exe nin versiyonu v6.16’dan v6.21’ya çıkarılmıştır. Üstelik Mirc.exe tamamen Türkçe’dir…

3) Diğer göze çarpan yenilik Undernet ve Dalnet Serverlerine yönelik oluşturulan Services bölümü kaldırıldı.

4) Botun sorduğu soruları bildiğinizde, size gönderilen Tebrik mesajları genişletildi. Ayrıca Bu tebrik mesajlarının kullanımında da bir kontrol imkanı size sunuldu: ister tek tebrik mesajı, ister mesajları karışık şekilde kullanabilirsiniz. Bununla ilgili ayar F6 tuşuna bastığınızda açılan Genel ayarlar menüsünde yer alan “Tebrik mesajları karışık olsun” seçeneğidir.

5) Önemli bir başka yenilik de Büyük Ödül oyununa bazı yeni özelliklerin eklenmesi olmuştur. F12 tuşuyla Büyük Ödül Ayarlarını içeren diyalogu açabilirsiniz.

6) Başka bir önemli bir değişiklik ise; Renk Menüsünün sadeleştirilmesi olmuştur. Yeni renk ayarlarında daha çok ihtiyaç duyulan yerlerin renklerini ayarlayabilme özelliği eklendi. Bununla ilgili ayarlara Renk Ayarları bölümünden, Diğer renkler yerinden ulaşabilirsiniz…

7) Bota dışarıdan soru eklenebilme özelliği tekrar eklendi. Oyun oynayan herhangi birisi bota !ekle soru*cevap komutuyla dışarıdan soru eklebileyecek. Bu eklenen sorular Lst klasöründe ekle.txt adlı dosyaya sizin incelenmeniz adına eklenecektir.

8) Diğer önemli bir özellik ise; Bota Özel Ayarlar menüsü dialogu adı altında yeni özellikler eklendi. Bu menüye F4 tuşuyla ulaşabilirsiniz. Bu menüde ise şunlar yer almaktadır:

– Cococola hediye etme özelliği,
– Sorular bilinemediği zaman cevapları söyleyip söylememesi özelliği
– Belirli Puan alanlara otomatik voice verme özelliği,
– Kanalda kimse olmadığı zaman otomatik olarak oyunun durdurulabilmesi özelliği,
– Trivia Oynanmadığı zaman belirlenen süreyi tekrarlayıcı şekilde kanala mesaj atması

9) Bazı hatalı sorular çıkarıldı ve yeni sorular eklendi.

10) Genel ayarlar Menüsünde de yer alan Yardım menüsü genişletildi ve bu Yardım menüsü oluşturuldu ve Komutlar menüsü değiştirilerek genişletildi ve bu menüye eklendi. Bu menüyü F1 tuşuyla açabilirsiniz. Ayrıca bu menüye genel ayarlar menüsü diyalogundan da ulaşabilirsiniz.

11) Botta kullanılan temel Komut Listesi sadeleştirildi. Ayrıca bu doğrultuda Komut düzenleme menüsüde sadeleştirildi. ( Genel ayarlar Menüsünde Komut ayarları yerinden komutların kullanımıyla ilgili izini verebileceksiniz.)

12) Ayrıca Komutları kimlerin kullanabileceğini belirleyen dialogda genişletildi. 100 – 200 -500 Levele sahip kişilerin sadece kullanabileceği komutların izni artık elinizde. Bu Komut izinlerinde yer alan komutların listesi 2 katına çıkarıldı. Artık daha çok komutun kullanım kontrolü elinizde ve bunlara izin vermek de sadece sizin elinizde. Bununla ilgili ayarlara F7 tuşuna basarak ulaşabilirsiniz…

13) Kanala gönderilen mesajları kontrol edebilme ve daha fazla mesaj gönderebilme veya size özel mesajları kanala yollayabilme imkanını veren dialogda düzenlendi. F11 tuşuna basarak bu menüye ulaşabilirsiniz…

14) Kanala userler girdiği zaman puanlarını bildiren ve kanala daha once girip girmediğini bildiren, Kanal girişleri Sayımı özelliği yeniden düzenlendi.
( Artık şu nickli arkadaş daha önce kanala girdi mi? diye merak etmenize gerek yok. Bot size bu bilgiyi otomatik olarak verecektir. ) Bu ayara Genel ayarlar Menüsünden ulaşabileceksiniz…

15) Botta kullanılan Komutlar sadeleştirildi. Bu komut listesi ve nasıl kullanıldıkları bu menüde iyice tanıtılacaktır.

16) İpucu sistemi geliştirildi. !ipucu komutunda İpucunun ilk harfini, !!ipucu komutunda ise botun son harfini (veya botta ayarlanmışsa daha fazla harf) ipucu olarak verecektir.

17) +cevapkontrol özelliği ile botun sorduğu soruları kontrol edebilme özelliğide eklendi..

18) Botta yer alan soruların sayımının gerçekleştirilebileceği (yani botunuzda toplam kaç soru var) bir özellik eklendi..
19) Botta Kullanılan Nicklist icon olayı geliştirildi. NickListesi için ister nicklerinizi renklendirebileceksiniz ister iconlaştırabileceksiniz. İconlaştırmada icon seçme (toplam 40) ve yazıların rengini ayarlayabilme seçeneklerine sahipsiniz.. Ayrıca Iconlaştırmada Mouse imlec olayı eklendi. Sadece nicklistesi menüsünde çalışacak mouse imleciniz vardır…

Soru Sayımları Komutları :
+sorusay
+sayimsonucu
+sorulanlarinsayisi
+sayimzamaniguncelle

bu Yazı ve İçerisinde Paylaşılan IRCD Socket Bot immortaL Paylaşımı Olup Sizlere Hızla Ulaşabilmesi Adına Sitemizde Paylaşılmıştır. Herhangi Sorunda Sitemiz Sorumluluk Almamaktadır. Tüm Sorumluluk Bunu Paylaşan Kişidedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *